KRS: 0000219632

Koleżanko - przyjdź do nas. Wysłuchamy Cię.
Odpowiemy na istotne dla Ciebie pytania.
Nie bądź sama ze swoimi problemami. Znajdź się wśród przyjaciół.


Kontakt do nas

W sobotę 19 października  2019r. kętrzyńskie Amazonki w towarzystwie swoich rodzin i znajomych spotkały się z mieszkańcami  miasta Kętrzyna  i okolic na obchodach  Dnia Różowej Wstążki - 2019”,  w kętrzyńskim kinie „Gwiazda”.

Po ogólnym powitaniu gości i podziękowaniu za przybycie, pani prezes KTA  Iwona Fryc-Konkol przedstawiła historię symbolu różowej wstążki oraz sens organizowanych przez nas akcji. Następnie zaprosiła  wszystkich przybyłych na część artystyczną.    

W pierwszej kolejności wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie z krótkim przedstawieniem na temat dbania o zdrowie. Później wystąpiła grupa  hip-hopowa z Kętrzyńskiego Centrum Kultury. Następnie  popis swoich wokalnych umiejętności dał Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku „WRZOS” z Kętrzyna . Wszyscy lokalni „artyści” otrzymali drobne upominki.

Całość  obchodów uświetnił występ  artystyczny Krzysztofa Lewandowskiego z zespołem, który zaprezentował twórczość Marka Grechuty- przedstawiciela poezji śpiewanej.

Widownia była oczarowana wszystkimi występami.

Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, który przygotowały kętrzyńskie Amazonki.

Dzięki projektowi „Profilaktyka Twoją szansą -Wygraj z rakiem- Dzień Różowej Wstążki ” dofinansowanemu przez Urząd Marszałkowski została  rozpropagowana  dostępność do profilaktyki w zakresie raka piersi i szyjki macicy w kontekście wczesnego wykrywania i diagnozowania poprzez prowadzenie systematycznych badań profilaktycznych i samobadanie piersi. Każdy wcześnie wykryty i zdiagnozowany nowotwór to szansa na przeżycie i dłuższe życie.

Barbara Kąkol

Zobacz zdjęcia w galerii